Akbank Kart Şifresi Alma

Akbank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer Akbankmüşterisi iseniz ve bir Akbank banka kartı yahut kredi kartınız var ise ve bu kartın şifresini belirlemek istiyor fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor iseniz çözüm çok basit. Akbank kart şifresi oluşturmak için iki farklı seçeneğiniz bulunmakta. Bunlardan biri sms yöntemi ile cep telefonunuzdan mesaj atarak yapılacak olan işlem. Diğeri ise Akbank internet sitesinde ki ilgili bölüme giriş yaparak sırası ile izlemeniz gereken birkaç cevaplandırılacak sorulardan sonra şifre oluşturma yöntemi.
 
Yalnızca şifre belirlemek amacı ile olmak zorunda da değil. Eğer Neo ya da Akbank kredi kartı sahibi iseniz ister şifre belirlemek amacı ile olsun, ister şifre yenilemek için olsun ya da tüm bunlardan farklı olarak şifrenizi unutmuş ve yenilemek ihtiyacı duyuyor olun, geçmeniz gereken aşamalar birbirinden basit ve oldukça zahmetsiz.
 
İlk olarak internet şubesinden nasıl işlem yapacağınızı anlatalım. Girmeniz gereken internet şubesi www.akbank.com adresi olacak. Buradan Akbank Direkt internet butonuna tıklayacak, daha sonra kartlarım bölümüne giriş yapacak ve buradan da sonra şifre belirleme ya da şifre değiştirme seçeneklerinden dilediğinizi, ihtiyaç duyduğunuzu gerçekleştirebileceksiniz. Burada belirlediğiniz ya da değiştirmiş olduğunuz şifreniz kartınıza şifre belirlemesi ya da değiştirilmesinden sonra ki ilk alışverişinizde kartınıza yüklenmiş olacak ve o andan itibaren yeni şifreniz ile alışveriş yapabiliyor olacaksınız.
 
Diğer bir seçenek ise, sms yöntemi ile, yani cep telefonunuzdan kısa mesaj atarak şifre belirleme.
İlk olarak kredi kartınızın şifresini belirlemek için KKSIFRE yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 4425’e göndererek kredi kartınızın şifresini belirleyebilirsiniz.
Aynı şekilde banka kartınızın şifresini belirlemek içinde BKSIFRE yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini ekleyerek 4425’e mesaj atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir